holy
29 اسفند 1401 - 15:32

خرازی: ایران و عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران با تأکید بر اینکه علت ناکامی‌های مداوم آمریکا در منطقه عدم شناخت خاورمیانه است، گفت که نه ایران و نه عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، ظهر امروز (دوشنبه)، در حضور جمعی از سفرا و مقامات سیاسی، فرهنگی و دینی در کتابخانه ملی اسد در دمشق سخنرانی کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: «علت شکست مداوم و پی‌درپی آمریکا عدم شناخت آن‌ها از منطقه خاورمیانه و میراث تمدنی‌ آن و همچنین دست‌کم گرفتن قدرت مقاومت ملت‌هاست».

کمال خرازی اضافه کرد: «از نگاه جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی یک کشور بزرگ در منطقه و یک کشور اثرگذار در جهان اسلام است. نه ایران و نه عربستان سعودی نمی‌توانند یکدیگر را نادیده بگیرند. تجربه مشترک ایران و سوریه نشان می‌دهد که مهم‌ترین مؤلفه‌های قدرت در جهان ما، قدرت مقاومت در برابر نظام هژمونی جهانی و تقابل با سیاست‌های کشورهای بزرگ مستکبر و زیاده‌خواه است».

«عماد مصطفی» مدیر اندیشکده دیپلماتیک وزارت خارجه سوریه نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و تأکید کرد: «نقطه التقای مشترک سوریه و جمهوری اسلامی ایران حمایت از فلسطین و ایستادگی در کنار آن است».

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1101843