holy
08 فروردین 1402 - 12:12

ترافیک نیمه‌سنگین و روان در جاده‌های کرمانشاه/ برخی از محور‌های استان لغزنده است

رییس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: با توجه به تردد مسافران نوروزی در جاده‌ها، هم‌اکنون تردد در سطح راه‌های استان نیمه‌‌سنگین، اما روان است.

سرهنگ کیخسرو دستغیب، رییس پلیس راه استان کرمانشاه امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های استان، اظهار کرد: با توجه به انجام طرح نوروزی و تردد مسافران نوروزی در جاده‌ها، هم‌اکنون تردد در سطح راه‌های استان نیمه‌‌سنگین اما روان است.

وی ادامه داد: در نیمه اول تعطیلات نوروزی شاهد افزایش ۲۷ درصدی تردد در راه‌های استان بودیم و در نیمه دوم تعطیلات نیز با توجه به بارش‌‌ها و وضعیت جوی راه‌های استان و همچنین بازگشایی ادارات دولتی، شاهد ۱۵ درصد افزایش تردد در سطح راه‌های استان هستیم.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه ۴۷ درصد حوادث جاده‌ای در این ایام به خصوص در نیمه دوم تعطیلات را ناشی از خروج از جاده اعلام کرد و افزود: عامل اصلی آن لغزنده بودن راه‌ها، خستگی، خواب آلودگی و عدم توجه به جلو بوده است. 

وی؛ عامل دوم تصادفات به میزان ۳۲ درصد را بر اثر سبقت‌های غیرمجاز و انحراف به چپ به خصوص در راه‌های دو طرفه عنوان کرد.

دستغیب تصریح کرد: با همراهی و همکاری ادارات و مردم با پلیس راه، خوشبختانه در بحث تصادفات منجر به فوت حدود ۲۵ درصد، تصادفات منجر به جرح ۱۳ درصد و در مجموع، ۲۷ درصد کاهش تصادفات و تلفات را نسبت به سال گذشته داشتیم.

وی در پایان به رانندگان و مسافران نوروزی توصیه کرد، با توجه به بارش باران و لغزنده بودن سطح راه‌های استان حتما، رعایت قوانین و مقررات رانندگی و خودداری از عجله و شتاب بی‌مورد، رعایت سرعت مطمئنه را مدنظر داشته باشند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1113972