holy
21 بهمن 1401 - 21:03

ارائه خدمات رایگان درمانی به ۸۶۵ نفر از اهالی گهواره

کرمانشاه- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از ارائه خدمات رایگان درمانی به ۸۶۵ نفر از اهالی گهواره شهرستان دالاهو خبر داد.

محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کاروان سلامت تخصصی جمعیت هلال احمر با مشارکت سازمان نظام پزشکی کرمانشاه و پزشکان داوطلب به بخش گهواره از توابع شهرستان دالاهو اعزام شدند.

وی به ارائه خدمات رایگان توسط پزشکان داوطلب اشاره کرد و افزود: این تیم شامل ۲ فوق تخصص جراحی و قلب و عروق، متخصصان چشم، زنان و زایمان، گوش، حلق و بینی، اطفال، ارتوپد، پوست، داخلی و همچنین پزشک عمومی، ماما، اپتومتریست و متخصص طب اورژانس بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در دسترس نبودن پزشکان متخصص در شهر گهواره و شهرستان دالاهو را از اهداف این اعزام این کاروان عنوان و تصریح کرد: رسالت جمعیت هلال احمر کمک به اقشار کم برخوردار و آسیب پذیر جامعه با مشارکت اعضای داوطلب است و این اقدام در همین راستا و برای افزایش میزان سلامت و کم کردن هزینه‌های درمانی مردم این مناطق عنوان کرد.

محمدی بیان کرد: تعداد ۸۶۵ از مرد بخش گهواره ویزیت رایگان شدند که بنابر تشخیص پزشکان به برخی از مراجعه کنندگان داروی رایگان اهدا شد و افرادی که نیاز به درمان یا بررسی بیشتر داشتند به مراکز درمانی و بیمارستان‌های مرکز استان ارجاع داده شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032248