holy
14 بهمن 1401 - 23:37

پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به جوانان کردستانی

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۹۵۰۰ فرصت شغلی به مددجویان کردستانی پرداخت شد.

رضا طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با اشاره به اینکه 73 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد کردستان هستند، اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 500 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد 9500 فرصت شغلی به مددجویان استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 9 هزار کودک در قالب طرح ایتام و محسنین تحت پوشش این نهاد قرار دارند، افزود: 17 هزار حامی برای این کودکان جذب شده است. همه شهروندان می‌توانند در صورت تمایل در قالب این طرح یک یا چند کودک و نوجوان نیازمند را انتخاب و به آنان کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه 35 برنامه و 94 فعالیت با هدف توانمندسازی، ایجاد اشتغال و حمایت از مددجویان در دستور کار این نهاد است، گفت: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از خدمات متنوعی همچون دریافت تسهیلات اشتغال، آموزش فنی و حرفه‌ای، خدمات ساخت مسکن، خدمات درمانی، فرهنگی، جهیزیه، معاضدت قضایی و سایر حمایت‌های اجتماعی برابر قوانین بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در قالب برنامه توانمندسازی "ساخت، تعمیر و خرید مسکن" ویژه مددجویان کردستانی در اولویت قرار گرفته است، تصریح کرد: کل هزینه‌های مددجویان به ویژه درمانی به صورت 100 درصدی توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.

 طوسی با یادآوری اینکه دنبال ایجاد اشتغال پایدار و شغل عزتمند برای مددجویان تحت پوشش در استان هستیم، عنوان کرد: جوانان توانمند و دارای ایده جویای شغل می‌توانند برای برخورداری از تسهیلات کم‌بهره اشتغال به کمیته امداد کردستان مراجعه کرده و در چارچوب تعریف شده حمایت شوند.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017595